دسته‌بندی نشده

لیست لوازم ضروری و کاربردی برای داخل خودرو

لیست لوازم ضروری و کاربردی برای داخل خودرو - Picture1 1

لوازم ضروری و کاربردی داخل خودرو، از جمله چیزهایی هستند که نباید از آن‌ها غافل شوید. بعضی از این وسایل ممکن است در سخت‌ترین شرایط به کمک شما بیایند. بعضی دیگر نیز می‌توانند تا حدودی به راحتی شما کمک کنند. شاید درک این جملات برای شما ممکن نباشند؛ چون هنوز اشاره‌ای به این لوازم و وسایل نکرده‌ایم. گاهی به سفر می‌روید و موقعیتی پیش می‌آید که با خود می‌گویید، ای کاش فلان وسیله را داخل ماشین داشتم. در واقع ما قصد داریم این وسایل را به شما معرفی کنیم تا یک خودرو مجهز داشته باشید. ما در این مقاله قصد داریم به ضروری‌ترین و کاربردی‌ترین وسایل بپردازیم و اطلاعات بسیار مفیدی در اختیار شما قرار دهیم. برای اطلاعات بیشتر ما را تا انتهای این مقاله همراهی کنید.

برای مشاهده محصولات انواع کفپوش خودرو روی لینک روبرو کلیک نمایید: کفپوش

مثلث خطر شبرنگ

در آزمون کتبی رانندگی یا همان آیین نامه ما با مثلث شبرنگ آشنا شده‌ایم. این مثلث یکی از ضروری‌ترین وسایلی است که باید داخل خودرو باشد. زمانی که لاستیک خودرو شما پنچر شود می‌توانید این مثلث را در فاصله 75 متری قرار دهید تا بتوانید با خیال راحت به لاستیک ماشین رسیدگی کنید. طبق قوانین، وجود این مثلث در هر خودرویی لازم و ضروری است.

زنجیر چرخ

همه ما با زنجیر چرخ آشنا هستیم و می‌دانیم که در هنگام بارش برف باید از زنجیر چرخ استفاده کنیم. زنجیر چرخ در فصل سرما باید در خودرو باشد؛ زیرا بارش برف و نابسامانی وضعیت هوا در زمستان قابل پیش بینی نیست. وجود این وسیله در خودرو، خیال راننده و سرنشینان را نیز راحت می‌کند.

 زنجیر چرخ

برای مشاهده محصولات عایق های صدا و حرارتی خودرو روی لینک روبرو کلیک نمایید: عایق خودرو

بکسل بند

بکسل بند از جمله چیزهایی است که شاید بگوییم لازم ما نشود! اگر در جاده خودرو شما دچار مشکل شود و نتوانید آن را روشن کنید، چاره‌ای جز بکسل کردن آن نیست. در نتیجه بهتر است اتفاقات ناگوار را نیز پیش بینی کرده و یک بکسل بند داخل خودرو خود قرار دهید. بکسل بند ها، انواع مختلفی دارند و شما می‌توانید آن را از فروشگاه‌های لوازم یدکی و اسپرت ماشین تهیه کنید.

جعبه کمک‌های اولیه

جعبه کمک‌های اولیه از جمله وسایلی است که کمتر در هر خودرویی مشاهده می‌شود. نکته جالب این است که از ضروری‌ترین وسایل همین جعبه کمک‌های اولیه است؛ ولی بسیاری از افراد از آن غفلت می‌کنند. اگر در مسافرت دچار سانحه شوید و به داروخانه دسترسی نداشته باشید، می‌توانید از وسایل این جعبه کمک بگیرید. داخل این جعبه، چسب، باند، بتادین و یک سری لوازم دیگر وجود دارد.

لیست لوازم ضروری و کاربردی برای داخل خودرو - image4

برای مشاهده محصولات و ابزار های دیتیلینگ خودرو روی لینک روبرو کلیک نمایید: ابزار دیتیلینگ

کابل باتری به باتری

از لوازم ضروری دیگر که باید در اتومبیل شما وجود داشته باشد، کابل باتری به باتری است. زمانی که خودرو شما باتری خالی کند، شما می‌توانید از یک خودرو دیگر کمک بگیرید. اگر در آن اتومبیل هم کابل وجود نداشته باشد، قطعاً دچار دردسر خواهید شد. در نتیجه وجود یک کابل باتری به باتری در هر خودرویی ضروری و حیاتی محسوب می‌شود.

جک و آچار چرخ

جک و آچار چرخ از جمله لوازمی هستند که باید در خودرو شما وجود داشته باشند. شما نمی‌توانید پیش بینی کنید که پنچر شدن لاستیک چه زمانی اتفاق می‌افتد. در واقع ممکن است درست زمانی که اصلاً انتظارش را ندارید لاستیک خودرو شما پنچر شود. در این شرایط صندوق عقب خودرو خود را باز می‌کنید و اگر جک و آچار چرخ را نبینید چه حسی پیدا می‌کنید؟ قطعاً برای تعویض لاستیک نیاز به جک و آچار چرخ خواهید داشت؛ در نتیجه ادامه دادن مسیر شما بستگی به محتویات صندوق عقب شما دارد.

لیست لوازم ضروری و کاربردی برای داخل خودرو - image3

برای مشاهده محصولات پرکننده کنار صندلی خودرو روی لینک روبرو کلیک نمایید: پرکننده های کنار صندلی

لاستیک زاپاس

همان طور که اشاره کردیم پنچری لاستیک ممکن است هر لحظه رخ دهد. تنها کاری که در این شرایط می‌توانید انجام دهید، تعویض لاستیک است. شما باید در خودرو خود یک لاستیک زاپاس داشته باشید. بهتر است این لاستیک سالم باشد تا بتوانید با آن به مسیر خود ادامه دهید. همان طور که می‌دانید برای تعویض لاستیک به آچار چرخ و لاستیک سالم نیاز دارید.

کپسول آتش نشانی

کپسول آتش نشانی یکی لوازم ضروری هر محلی محسوب می‌شود. خودرو شما نیز از این قاعده مستثنی نیست. آتش سوزی می‌تواند برای هر خودرویی پیش بیاید. اگر یک کپسول داخل ماشین خود داشته باشید، می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن برای خاموشی آتش سوزی اقدام کنید تا جلوی خسارت را بگیرید.

لیست لوازم ضروری و کاربردی برای داخل خودرو - image6

برای مشاهده محصولات آفتابگیر ماشین روی لینک روبرو کلیک نمایید: آفتابگیر خودرو

کیسه پلاستیکی

داشتن یک یا چند کیسه پلاستیکی داخل خودرو شاید از وسایل ضروری محسوب نشود؛ ولی می‌تواند یک وسیله کاربردی باشد. شما در طول سفر ممکن است میوه یا خوراکی میل کنید و نیاز به سطل زباله داشته باشید. شما می‌توانید زباله‌های خود را داخل این کیسه پلاستیکی ریخته و سپس زمانی که در محل مناسبی توقف کردید، کیسه را داخل سطل زباله بریزید. کاربرد کیسه پلاستیکی فقط کیسه زباله نیست؛ بلکه ممکن است کاربردهای دیگری نیز داشته باشد.

بنزین زاپاس

گاهی نمی‌توانید مسافت و مقدار بنزین داخل باک خودرو خود را تخمین بزنید. ممکن است بنزین خودرو شما درست جایی تمام شود که در نزدیکی آن هیچ پمپ بنزینی نباشد. در این شرایط چه خواهید کرد؟ شاید رهگذری نباشد که به شما کمک کند. گاهی رهگذرها نیز توجهی به شما نمی‌کنند. چرا باید به این احتمالات فکر کنید زمانی که می‌توانید مقداری بنزین داخل صندوق عقب خودرو خود بگذارید. ظرف یا در اصطلاح دبه‌های چهار لیتری مناسبی برای حمل بنزین در خودرو وجود دارند و شما می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

هولدر گوشی یا نگه دارنده تلفن همراه

هولدر یا همان نگه دارنده از جمله رایج‌ترین و کاربردی‌ترین ابزارها و وسایلی است که برای خودروها ساخته شده است. در حال حاضر بسیاری از افراد از این وسیله کاربردی استفاده می کنند. امروزه از بسیاری از برنامه‌های آنلاین حین رانندگی استفاده می‌شود. یکی از همین برنامه‌ها جی پی اس است. زمانی که به دنبال یافتن یک آدرس هستید نیازی نیست گوشی خود را در دست بگیرید، شما می‌توانید گوشی خود را داخل هولدر قرار دهید. استفاده از هولدر می‌تواند حواس پرتی شما را حین رانندگی کاهش دهد؛ زیرا هولدر در مقابل دید مستقیم شما نصب می‌شود.

لیست لوازم ضروری و کاربردی برای داخل خودرو - image5
جمع بندی
لوازم ضروری و کاربردی بسیاری برای داخل خودرو وجود دارند. این وسایل به شما کمک می کنند تا دچار مشکل نشوید. ما در این مقاله سعی کردیم کاربردی‌ترین و ضروری‌ترین وسایل داخل خودرو را برای شما شرح دهیم. بکسل بند، کابل باتری به باتری، مثلث شبرنگ و غیره از جمله وسایلی بودند که ما در این مقاله به آنها اشاره کردیم. توصیه می‌کنیم تمامی این وسایل را برای خودرو خود تهیه کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *