وبلاگ

بهترین کفپوش براى خودروى من کدام است؟

6117597bbcb26609079914
65 / 100

بهترین کفپوش براى خودروى من کدام است؟

کفپوش‌های خودرو علاوه بر تأثیری که در زیبایی فضای داخلی خودرو دارند، مانع نفوذ گرد و غبار و زباله‌های مختلف به کف خودرو می‌شوند؛ حتی در صورتی که ضد آب باشند مانعی برای نفوذ مایعات به کف خودرو و آسیب دیدن آن نیز هستند. با این تفاسیر یکی از مهم‌ترین لوازمی که می‌توانید برای خودروی خود بخرید یک کفپوش خوب و مناسب است.

کفپوش‌ها به سه دسته لاستیکی پلیمری و موکتى و چرمى ساده و یا سه بعدى تقسیم می‌شوند که هرکدام از این‌ها ویژگی‌ها، مزایا و معایب خاص خودشان را دارند.

  • کفپوش‌های لاستیکى این کفپوش‌ها ارزان‌ترین و در دسترس‌ترین نوع کفپوش خودرو هستند که در طرح‌های مختلف در بازار موجودند.کفپوش‌های لاستیکى معمولا سایز خاصی ندارند و می‌توان از آن‌ها در تمام خودرو‌ها استفاده کرد. البته توجه داشته باشید که عمر این کفپوش‌ها نسبتا کوتاه است و به مرور زمان شکل اولیه قالب خود را از دست می‌دهند.

مزیت‌ها: سر نخوردن در کفی و ارزان بودن ضعف‌ها: شست‌وشوی دشوار، عمر کوتاه، پوشش دادن قسمتی از کفی خودرو

618c1ecf593aa911471883

  • کفپوش‌های موکتى از معمول‌ترین کفپوش‌های خودرو هستند که دوام بسیاری خوبی دارند و به راحتی نیز شسته می‌شوند. این کفپوش‌ها از نفوذ گرد و غبار به کفخودرو جلوگیری می‌کنند اما حتما بررسی کنید که جنس ضد لغزش بوده و به راحتی از زیر پا سر نخورند.

مزیت ها: شست‌وشوی راحت، ارزان بودن، تنوع رنگ، دوام بسیار بالا،  ضعف‌ها: سرخوردن از زیر پا (در بعضی موارد) و  قیمتی: 500 تا یک میلیون تومان

کفپوش پلیمری

  • کفپوش های پلیمری خودرو با جذب گرد و خاک بیشتر و نظافت آسان در فصل زمستان

این کفپوش‌ها ضد آب هستند و از نفوذ آب و گرد و غبار به سطح کف خودرو به خوبی جلوگیری می‌کنند. ضد لغزش هستند.

· با توجه به طراحی شان هیچ مزاحمتی برای استفاده از پدال‌ها برای راننده ایجاد نمی‌کنند.و قیمتی حدود 400 الی 900 هزار تومان دارند.
مزیتها

  • بهمراه دکمه ایمنی ضد لغزش
  • دارای دو مدل لبه دار و بدون لبه
  • ضد آب
  • قابلیت شست‌وشو دارند،تنوع رنگ و قابلیت سفارشى سازى توسط مشترى
  • کفپوش‌های چرمى از جدیدترین و البته گران‌ترین کفپوش‌های موجود در بازار هستند که با تنوع رنگ بالا در دو طرح ساده و سه بعدى توسط شرکت‌های خارجی با قیمت بالا طراحی و تولید می‌شوند. در حال حاضر بازار کفپوش‌های چرمى ساده و سه‌‍بعدی روی بورس است و تقریبا دیگر کفپوش‌های قدیمی و با قالب‌های معمولی پلاستیکی و تولید نمی‌شوند و استفاده چندانی ندارند. این کفپوش‌ها در قالب‌های سه‌بعدی و به‌طور خاص برای هر خودرو و با جنس‌های چرمی، موکتی، لاستیکی و پلی‌اورتان تولید می‌شوند و قیمت آن‌ها بسته به نوع خودرو و جنس مواد اولیه آن‌ها متغییر است.

مزیت‌ها: قابلیت شست‌وشو دارند،تنوع رنگ و قابلیت سفارشى سازى توسط مشترى .

· این کفپوش‌ها ضد آب هستند و از نفوذ آب و گرد و غبار به سطح کف خودرو به خوبی جلوگیری می‌کنند. ضد لغزش هستند.

· با توجه به طراحی سه بعدی‌شان هیچ مزاحمتی برای استفاده از پدال‌ها برای راننده ایجاد نمی‌کنند.

· تمام سطح کف خودرو شما را پوشش می‌دهند.حدود قیمتی: قیمت برند‌های خارجی این محصول تا 5 میلیون تومان (برای خودرو‌های لوکس) و نمونه‌های داخلی از حدود 700.000 هزار تومان تا 2.200.000 هزار تومان است، البته این قیمت بسته به نوع خودرو و مواد اولیه کفپوش متغیر است. کاراکسسورى اولین و تنها برند برتر ایرانی است که به این عرصه پا گذاشته شمامی‌توانید با توجه به بودجه خود یکی از آن‌ها را برای خودرو خود انتخاب کنید.

جمع‌بندی با توجه به موارد ذکر شده کفپوش‌های خودرو باید دارای ویژگی‌های زیر باشند:

•قابلیت شست‌وشو آسان

•ضد لغزش

• ضد آب و گرد و غبار

•سه بعدی یا ساده باشند و تمام سطح کفی خودرو را بپوشانند.

• دارای قالبی متوازن باشد تا مزاحمتی برای استفاده از پدال‌ها ایجاد نکند.

•دوام داشته باشد و به مرور زمان قالب خود را از دست ندهد.

به طور کلی در حال حاضر کاراکسسورى تنها تولید کننده کفپوش هاى سفارشى چرمى در کشور میباشد که کفپوش هاى چرمى اتاق و صندوق را به سفارش مشترى با طرح و رنگ دلخواه تولید میکند.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.