وبلاگ

آموزش نصب کفپوش یکپارچه پژو پارس

آموزش نصب کفپوش یکپارچه پژو پارس

یکی مهم‌ترین و کاربردی‌ترین اجزای داخل اتاق هر خودرویی، کفپوش آن است که از نفوذ مایعات و گرد و خاک به قسمت‌های زیرین خودرو جلوگیری می‌کند. کفپوش‌ها در طی سال‌ها تکامل یافتند و ویژگی و خصوصیات آن‌ها بهبود بخشیده شد. کفپوش‌ها انواع مختلفی دارند که و تنوع زیادی نیز پیدا کرده‌اند. علت وجود این تنوع، نوع جنس کفپوش و نحوه پوشش دادن آن است که از این لحاظ می‌توان به کفپوش‌های یکپارچه و چند تکه اشاره کرد.

برخی افراد ترجیح می‌دهند برای خودروی سواری خود، از کفپوش‌های چند تکه استفاده ‌کنند. یک مشکل اسای این نوع کفپوش‌ها این است که لیز می خوردند، راحت در زیر پا حرکت می‌کنند و به سختی می‌شود آن‌ها را در جای خود ثابت کرد.

به همین دلیل بود که شرکت‌های تولید کننده کفپوش خودرو دست به طراحی و تولید کفپوش‌های یکپارچه زدند. این کفپوش‌ها به صورت اختصاصی برای هر خودرو تولید می‌شود و به صورت قالبی در کف آن قرار می‌گیرد.

نصب کفپوش یکپارچه پژو پارس
کفپوش یکپارچه پژو پارس

ویژگی‌های کفپوش‌ یکپارچه پژو پارس

با پیشرفت‌هایی که در صنایع قالب‌سازی و خودروسازی صورت گرفته است، شرکت‌های تولید کننده کفپوش، با استفاده از اسکن لیزری خودروها، کفپوش‌هایی یکپارچه و منطبق با پستی و بلندی‌های کف خودرو تولید می‌کنند. با این روش، هر کفپوشی مخصوص مدل خاصی از خودرو است و نمی‌توان آن‌ را برای سایر خودروها استفاده کرد. کفپوش‌های تولید شده کاملا در کف ماشین ثابت می‌شوند و به هیچ وجه زیر پای سرنشینان لیز نمی‌خورند.

همانطور که می‌دانید جنس یک محصول، می‌تواند مهم‌ترین ویژگی آن محصول باشد. جنس کفپوش یکپارچه علت اصلی سایر ویژگی‌های کفپوش خواهد بود. مثلا اگر جنس کفپوش خودروی شماَ، کیفیت مطلوبی داشته باشد؛ آب، مایعات و یا آشغال‌های ریز و درشت به کف خودرو نمی‌رسد و همین موضوع سبب می‌شود تا کف خودروی شما سالم بماند. همچنین خیلی از افراد به تغییر شکل کفپوش در اثر گذر زمان یا با تغییر شرایط محیطی اشاره می‌کنند. قطعا این مورد نیز به جنس اصلی کفپوش مربوط است. اگر مواد اولیه‌ای که در یک کفپوش استفاده می‌شود؛ استاندارد نباشد؛ پس از مدتی و یا در گرمای تابستان و سرمای زمستان، شما می‌توانید تغییر شکل و پارگی را در کفپوش به طور کامل مشاهده کنید.

برای تهیه کفپوش یکپارچه خودرو، می‌توانید به دسته‌بندی کفپوش خودرو مراجعه کنید.

مراحل نصب کفپوش یکپارچه پژو پارس

گام اول: تهیه کفپوش

در انتخاب کفپوش با کیفیت باید دقت کنید و چند مورد مانند جنس و نوع طراحی کفپوش مورد نظر را مورد بررسی قرار دهید. جنس به‌کاررفته در کفپوش‌ها باید ساختاری پلاستیکی یا چرمی داشته باشد تا در کنار انعطاف بسیار بالا، از مقاومت زیادی در برابر ساییدگی و خوردگی برخوردار شود. می‌توانید صفحه کفپوش چرمی کار اکسسوری را مشاهده کنید.

گام دوم: باز کردن صندلی‌های جلو

در خودروی پژو پارس، صندلی‌های جلو با ۴ پیچ به کف خودرو متصل شده‌اند. می‌توانید با آچار بکس یا آچار فرانسه اقدام به باز کردن صندلی‌ها کنید. اگر مدل خودروی شما بالاتر است، ممکن است صندلی‌های جلو برقی باشند. با احتیاط سوکت‌های برقی را نیز از صندلی جدا کنید. پیچ‌ها را نیز در محلی مطمئن بگذارید تا گم نشوند.

نصب کفپوش یکپارچه پژو پارس

گام سوم: باز کردن صندلی‌های عقب

باز کردن صندلی عقب پژو پارس در دو مرحله اتفاق می‌افتد. ابتدا پشتی صندلی عقب را خارج کنید. برای این کار زیر پشتی را بگیرید و به سمت بالا بکشید و سپس به سراغ نشیمنگاه بروید و آن را خارج کنید. برای خارج کردن نشیمنگاه، آن را از قسمت انتهایی به سمت جلو بکشید و سپس به سمت بالا بیاورید. ممکن است صندلی‌های عقب از طریق چند پیچ یا گیره به کف خودرو متصل شده باشند. با آچار این گیره‌ها یا پیچ‌ها را باز کنید و به طور کامل صندلی عقب را خارج کنید.

گام چهارم: باز کردن کمربند‌های ایمنی خودرو

بعد از خارج کردن صندلی‌ها، نو بت به کمربند ایمنی می‌رسد که حالا محل اتصال آن به کف خودرو شما قابل مشاهده است. به راحتی می‌توانید پیچ‌های آن را باز کنید و کمربند ایمنی را از داخل خودرو خارج کنید.

گام پنجم: خارج کردن کفپوش قدیمی

اگر از کفپوش‌های چند تکه استفاده می‌کردید، باید در همان مراحل اول‌ آن‌ها را خارج کنید. اما اگر قصد تعویض کفپوش یکپارچه پژو پارس خود را دارید، حالا در این مرحله باید کفپوش قدیمی را به طور کامل از خودرو خارج کنید. حتما دقت کنید که کفپوش قدیمیتان تمیز باشد تا هنگام خروج، موکت کف خودرو شما و حتی کفپوش جدید شما را کثیف نکند.

گام ششم: قرار دادن کفپوش جدید و ایجاد برش‌های‌ آن

می‌توانید برای انجام این کار از کفپوش قدیمی‌تان استفاده کنید و طبق همان الگو، محل‌های مناسب را برش دهید. اگر کفپوش قدیمی نداشتید می‌توانید کفپوش خود را در کف خودرو بیاندازید و پس از صاف کردن چروک‌ها و تطبیق آن با کف خودرو، با دقت کفپوش جدید را برش بزنید. حتما توجه کنید که کف خودروی شما قبل از نصب کفپوش، کاملا تمیز باشد.

گام هفتم: نصب کمربند‌ها و صندلی‌ها

پس از برش زدن کفپوش جدید و نصب آن در کف خودرو، ابتدا کمربند‌های ایمنی را نصب کنید. در مورد صندلی‌ها نیز باید همانطور که آن‌ها را باز کردید، این بار آن‌‌ها را نصب کنید. بهتر است ابتدا صندلی‌های عقب و سپس صندلی‌های جلو را نصب کنید. از اتصال سیستم برقی خودرو با صندلی‌ها (در صورت داشتن صندلی برقی روی مدل پژو پارس) مطمئن شوید.

کفپوش شما کاملا آماده استفاده است. امیدواریم در سفرهای خود از پاکیزه‌گی خودروتان لذت ببرید.

برای خرید کفپوش‌ یکپارچه پژو پارس کار اکسسوری می‌توانید به صفحه دسته‌بندی کفپوش پژو مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *